• Ви знаходитесь тут:

• Главна
  • Запобігання дитячому травматизму, правила поведінки та техніка безпеки

Дитячий травматизм

Телефони допомоги:
• 101 - пожежна охорона
• 102 - міліція
• 103 - швидка допомога
• 104 - служба газу

Діти - наша радість

/Files/images/travmatizm/UA_MinOkhZdor_emblem.png Народження дитини приносить у сім’ю радість, нові приємні турботи. Це природно, адже діти є продовженням батьків, які покладають на них великі надії. З появою на світ маленької людини, перед батьками постають, різноманітні і складні завдання, пов’язані в подальшому, щоб їх дитина росла здоровою і вихованою.
Щоб дитина розвивалася гармонійно, була життєрадісною, щоб виросла повноцінним громадянином, вона повинна в першу чергу бути здоровою морально і фізично. Тому у нашій країні приділяється велика увага підростаючому поколінню. Поліпшення житлово-побутових умов і підвищення життєвого рівня, раціональна організація дитячого відпочинку, сприяють різкому зниженню захворюваності, а деякі хвороби повністю ліквідовані.
Зменшилася й кількість нещасних випадків серед дітей, але на жаль, ще й зараз вони загрожують здоров’ю, а інколи і життю дитини.

Забезпечення комплексної безпеки

/Files/images/travmatizm/46935631.jpgКомплексна безпека освітнього закладу - це сукупність заходів освітнього закладу, здійснюваних у взаємодії з органами місцевого самоврядування правоохоронними структурами, іншими допоміжними службами та громадськими організаціями, забезпечення його безпечного функціонування, а також готовності співробітників і учнів до раціональних дій у надзвичайних ситуаціях.

Безпека школи є пріоритетною в діяльності адміністрації школи та педагогічного колективу. Об'єктом цієї діяльності є: охорона праці, правила техніки безпеки, цивільна оборона, заходи з попередження терористичних актів та контролю дотримання вимог охорони праці. Безпека школи включає всі види безпеки, в тому числі: пожежну, електричну, вибухонебезпечність, небезпека, пов'язану з технічним станом довкілля.

Реалізація перелічених вище завдань здійснювалася в наступних напрямках:

• - захист здоров'я та збереження життя;
  • - дотримання ТБ учнями та працівниками школи;
  • - навчання учнів методам забезпечення особистої безпеки і безпеки оточуючих.

З метою забезпечення пожежної безпеки в школі проведені наступні заходи:

/Files/images/travmatizm/x_4a3d8623.jpg 1. У школі розроблені та затверджені наступні документи з пожежної безпеки:

• плани, інструкції:
    • Інструкція з пожежної безпеки;
    • Інструкція по застосуванню і технічного обслуговування вогнегасників переносних порошкових марки ВП-5. ВП-9;
    • Інструкція щодо заходів протипожежної безпеки при проведенні новорічних ялинок;
    • Інструкція щодо заходів протипожежної безпеки в їдальні;
    • Інструкція про порядок дії адміністрації у разі виникнення пожежі;
    • Інструкція про порядок дії сторожів у разі виникнення пожежі.
  • б) накази:
    • «Про порядок забезпечення пожежної безпеки в 2012-2013 навчальному році» на підставі якого призначені посадові особи, відповідальні за пожежну безпеку в установі;
    • «Про протипожежний режим » на підставі якого:
      • - Заборонено куріння в усіх приміщеннях установи та на прилеглій території;
      • - Заборонено спалювання сміття, сухої трави та опалого листя на території школи;
      • - Заборонено зберігання легкозаймистих та горючих рідин (фарб, лаків, розчинників тощо);
      • - При проведенні тимчасових вогневих (електрозварювання, газозварювання) і інших пожежонебезпечних робіт люди з будівлі школи виводяться, забезпечується місце проведення цих робіт вогнегасниками, запасом води, іншими первинними засобами пожежогасіння. Після закінчення таких робіт ретельно оглядається місце їх проведення на відсутність вогнищ загоряння;
    • «Про проведення інструктажів з пожежної безпеки»;
    • «Про призначення відповідального за організацію і роботу добровільної пожежної дружини»;

2. Уточнено схеми евакуації дітей і персоналу на поверхах (по дві схеми на поверсі біля виходів на сходи).

3. Щодня перевіряються евакуаційні виходи.

4. Постійно проводиться перевірка наявності та справність засобів пожежогасіння.

5. Проведено два навчальних тренування з евакуації педагогічних працівників та учнів, співробітників МОП (квітень, листопад) при виникненні пожежі.

6. Перед проведенням масових заходів школи проводиться перевірка протипожежного стану школи на відповідність вимогам безпеки, з проведенням інструктажу з пожежної безпеки відповідальних осіб за проведення заходів з масовим перебуванням людей.

7. Проведено навчання 2-х співробітників школи по 16 - ти годинній програмі «Протипожежний інструктаж»

8. Проведено інструктаж всіх співробітників і дітей про заходи пожежної безпеки з реєстрацією інструктажів в журналі.

9. З новоприбулими співробітниками проведено вступний інструктаж з ПБ.

10. На іншому поверсі є стенд з правилами пожежної безпеки.

11. Забезпечується дотримання правил пожежної безпеки при проведенні загальношкільних заходів, вечорів, Новорічних свят.

Причини нещасних випадків у дітей і їх профілактика

Аналізуючи причини нещасних випадків, дуже прикро усвідомлювати те, що більшості нещасних випадків можна було б запобігти. І профілактична робота буде ефективною, коли в цьому будуть брати участь батьки та громадськість. /Files/images/travmatizm/ОБЕРЕЖНО.JPGОтже, вони не тільки повинні мати чітке уявлення про причини нещасних випадків і заходи щодо їх запобігання, але й зуміти при необхідності надати правильну першу допомогу.

б) накази:

Попередня Лютий 2022 Наступна